Refinansēšana

Latvijā vairāku kredītu apvienošana vienā maksājumā pie cita aizdevēja ir salīdzinoši maz izplatīta, taču var būt noderīga. Refinansējot līdzšinējās saistības ir iespējams ietaupīt līdzekļus un turpmāk ik mēnesi maksāt tikai vienu rēķinu. Pārkreditācija bez ķīlas ļauj apvienot aizdevumus, kuru kopējā summa nepārsniedz 10 tūkstošus eiro. Pieteikšanās šim pakalpojumam ir bez maksas, taču jārēķinās, ka par darījuma noformēšana var tikt piemērota komisijas maksa. Precīzas izmaksas Jūs uzzināsiet pirms līguma parakstīšanas. Ja nosacījumi neapmierina, lūdziet veikt izmaiņas vai neparakstiet līgumu. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi.

Kredītu apvienošanas iespējas

Latvijā aizdevumu pārkreditēšanu ir iespējama vairākos uzņēmumos (skat. kredītu apvienošana). Pakalpojuma nosacījumi un izmaksas katram klientam tiek noteiktas individuāli, pamatojoties uz novērtējuma rezultātiem, taču kopējās prasības parasti ir vienādas. Pieteikties kredītu refinansēšanai var internetā, bet līgums jāslēdz uzņēmuma birojā.

Pārkreditācijas pamatnosacījumi

  • Pieteikuma izskatīšana 30 minūtes – 1 stunda (darba laikā). Tiek vērtēti ienākumi, izdevumi, kredītsaistības, kredītvēsture, aizdevuma maksāšanas disciplīna, kā arī ķīlas vērtība (mājokļa kredītiem).
  • Minimālais vecumas – 21 gads
  • Noformēšana 2 – 3 darba dienu laikā
  • Termiņš līdz 5 gadiem
  • Procentu likme pēc vienošanās
  • Komisijas maksa pēc vienošanās
  • Iespējams apvienot vairākus ātros kredītus, patēriņa kredītus, līzingus, hipotekāros aizdevumus u.c. kredītu veidus.

Kredītu refinansēšana parasti ir izdevīgāka tiem klientiem, kam ir vajadzīga ātro kredītu apvienošana vai citu īstermiņa aizdevumu pārkreditācija. Šāda tipa aizņēmumiem parasti ir augstāki procenti nekā prasa citi aizdevēji, bet, ja paņemti vairāki īstermiņa kredīti procentu apmaksa var kļūt par pārāk lielu slogu. Praksē aizdevumu apvienošana vienā maksājumā tiek izmantota arī hipotekāro kredītu saistību pārfinansēšanai, sevišķi apstākļos, kad strauji pieaug nekustamā īpašuma cena un bankas izvērš plašas kreditēšanas programmas. Latvijā šāda situācija bija novērojama “treknajos gados”, bet tās atkārtošana pagaidām nav paredzama.

Cilvēki, kas plāno pārfinansēt savas saistībasparasti ir labāk informēti par dažādiem finanšu pakalpojumiem, jo jau ir ieguvuši reālu pieredzi.  Lai arī ne vienmēr šī pieredze ir bijusi pozitīva, tomēr sniedz iespēju labāk izvērtēt dažādu piedāvājumu priekšrocības un trūkumus, kā arī rīkoties racionāli, izvērtējot visus par un pret. Ja plānojat veikt pārkreditāciju, rūpīgi izvērtējiet savas vajadzības un finansiālās iespējas atmaksāt aizdevumu. Aizņemieties atbildīgi.