Kredīts pret ķīlu

Kad vajadzīgs lielāks aizdevums uz ilgāku termiņu, nereti tiek prasīts nodrošinājums. Kredīts pret auto ķīlu vai kredīts pret nekustamā īpašuma ķīlu var būt pieejams, ja Jūsu īpašumā ir transporta līdzeklis vai īpašums (māja, zeme, dzīvoklis, komercplatība). Izvēloties šo finanšu pakalpojumu, ir iespējams aizņemties ar ilgāku atmaksas termiņu un zemākiem ikmēneša maksājumiem. Vienlaikus jārēķinās, ka, pārkāpjot līguma saistības, pastāv iespēja zaudēt ķīlu. Izvērtējiet savas finansiālās iespējas. Aizņemieties atbildīgi.

Cik maksā kredīts pret ķīlu ?

Šobrīd Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami dažādi aizdevumi, no kuriem tikai daži tiek piedāvāti pret nodrošinājumu. Izvēloties šo variantu, Jūs varat iegūt zemākas procentu likmes, taču precīzas izmaksas iepriekš nav iespējams prognozēt. Uzpiezot uz aizdevēja logo (attēla), Jūs variet aplūkot ilustratīvus piemērus, t.sk. kredītu kalkulatorā. Individuālu piedāvājumu Jūs saņemsiet pēc pieteikuma anketas aizpildīšanas savā epastā.

Izlasiet saņemto piedāvājumu mierīgi mājās pie sava datora vai pat izdrukājiet to. Ja piedāvājums apmierinās, dodieties uz uzņēmuma biroju un parakstiet līgumu par aizņemšanos. Rēķinieties, ka par darījuma noformēšanu var tikt prasīta komisijas maksa. Izvēloties aizņemties pret auto ķīlu, klientam būs jāsedz izdevumi, kas saistīti ar auto pārreģistrāciju (aptuveni 30 eiro).

Zemāku ikmēneša maksājumu ir iespējams maksāt, izvēloties ilgāku atmaksas termiņu. Pieņemot šādu lēmumu, jāatceras, ka jo ilgāk notiks parāda atmaksa, jo lielāka būs kopējā summa, ko laika gaitā samaksāsiet aizdevējam.

Vai es varu atmaksāt parādu pirms termiņa ?

Saskaņā ar Latvijas likumdošanu Jums ir tiesības atmaksāt aizdevumu priekšlaicīgi. Aizdevējs šādā gadījumā nevar piemērot nekādas soda naudas, taču var prasīt segt maksājumus par tekošo mēnesi/periodu. Ja rodas neskaidrības par līguma nosacījumiem, konsultējieties ar Patērētāju tiesību un aizsardzības centra speciālistiem. Šī iestāde uzrauga nebanku kredītu izsniegšanu Latvijas Republikas teritorijā.