Sms kredīti internetā

Daudzi Latvijas iedzīvotāji ikdienu izmanto sms kredītus, taču nemaz neaizdomājas, ka šis pakalpojums ir radies pavisam nesen. Vēl 2002. gadā aizņemties ar sms nebija iespējams un vienīgās alternatīvas bija komercbankas un/vai mazie kreditori. Lai saņemtu kredītu bija jādodas uz aizdevēja ofisu, jāparaksta līgums un pēc pāris dienām nauda tika ieskaitīta bankas kontā. Šobrīd situācija ir kardināli mainījusies. Sms kredīti internetā jau gadiem turpina savu uzvaras gājienu, sniedzot iespēju aizņemties mazāk kā 15 minūšu laikā.

Piesakoties aizdevumam pirmajā reizē ir vajadzīgs dators vai viedtālrunis, kas ļauj piekļūt kreditora mājaslapai un interneta bankai. Aizņemšanās procedūra paredz, ka  sms kredīts tiek piešķirts tikai pēc tam, kad klients ir aizpildījis pieteikumu aizdevēja mājas lapā. Lai pārliecinātos, ka pieteikuma iesniedzējs ir tas par ko uzdodas, papildus ir vajadzīgs arī mikro maksājums 0,01 eiro apmērā. Maksājums ir jāveic no savas internetbankas, taču tas kā zināms ir iespējams vien tad, ja ir zināmi internetbankas kodi. Saskaņā ar Latvijas likumdošanu tas ir pietiekami, lai uzskatītu, ka pieteikumu ir iesniedzis konkrētais cilvēks. Ja šāda norma tiktu atcelta, tad viss sms kredītu bizness Latvijā sabruktu kā kāršu namiņš.

Apstākļos, kad aizdevējs pieņem pozitīvu lēmumu, kredītņēmējam nākotnē paveras labas iespējas aizņemties vēl vieglāk. Pirmkārt, lai saņemtu atkārtotu kredītu būs vajadzīgs tikai un vienīgi nosūtīt sms uz kreditora mobilā telefona numuru. Īsziņā ir jānorāda vēlamā summa un savs unikālais lietotāja id. Vērts pieminēt, ka aizņemoties atkārtoti ir pieejams lielāks kredīta limits un pietiek ar mobilo telefonu. No otras puses, ja izvēlēsies doties pie konkurentiem, tad varēsi ietaupīt nelielu naudas summu. Kredīts bez komisijas maksas katrā uzņēmumā ir pieejams tikai vienu reizi, bet tas savukārt nozīmē, ka salīdzināt kredītu piedāvājumus ir izdevīgi.

Kopumā varam secināt, ka sms kredīti internetā Latvijas iedzīvotājiem ir paplašinājuši iespējas. Iegūt papildus finansējumu uz neilgu termiņu ir kļuvis vieglāk, taču tas, vai tas tiek darīts atbildīgi, t.i. izvērtējot visus riskus paliek uz katra paša sirdsapziņas. Līdzcilvēku pieredze liecina, ka nepārdomāta aizņemšanās agri vai vēlu noved pie maksātnespējas, t.i. finansiālo saistību norakstīšanas ar tiesas palīdzību.