Kredītu salīdzināšana internetā

Kad plānots aizņemties no juridiskām personām, kredītu salīdzināšana ir ļoti svarīga. Pirmkārt, tā ļauj ietaupīt un izvēlēties izdevīgāko piedāvājumu. Otrkārt, aizdevumu salīdzināšana ļauj būt pārliecinātam, ka ir izvēlēts labākais no risinājumiem. Saskaņā ar statistiku 2014. gadā ātrie kredīti un to apgrozījums veidoja vairāk kā 150 miljonus eiro. Tas var likties daudz, taču komercbankas šajā pat laika periodā aizdeva vairākas reizes lielākas summas.

Brīdī, kad pieņemts lēmums aizņemties ir svarīgi rīkoties atbildīgi. Praksē tas nozīmē, ka vispirms ir rūpīgi jāizvērtē savi pašreizējie un plānotie ienākumi. Ko es darīšu, ja pēkšņi zaudēšu darbu ? Vai spēšu atrast citu darbu, vai jaunajā vietā saņemšu tikpat, lai nodrošinātu kredītsaistību izpildi. Vai aizdevums ir patiešām vajadzīgs ? Varbūt varu aizņemties no draugiem, tuvinieki vai radiem vai arī vispār iztikt bez kredīta ņemšanas. Kad iegūta skaidrība un atbildes uz šiem jautājumiem un joprojām ir vēlme aizņemties, tad jāpāriet pie nākamā soļa – kredītu salīdzināšanas.

Kā izvēlēties labāko un izdevīgāko kredītu internetā ?

Saskaņā ar publiski pieejamo informāciju Latvijā patlaban darbojas vairāki kreditori, no kuriem daudzos tiek piedāvāti mazie īstermiņa aizdevumi. Kredīts līdz 300 eiro ar atmaksas termiņu līdz 1 mēnesim, šķiet ir pats populārākais aizdevuma veids. Diemžēl jauniešiem Latvijā, kuriem vajadzīgs kredīts no 18 gadiem nav pieejams aizdevums, kas ļautu aizņemties bez komisijas maksas un procentiem. Visiem pārējiem,  kas jau sasnieguši 20 gadu vecumu paveras plašas iespējas iegūt aizdevumu bez komisijas procentiem. Reālā dzīvē tas nozīmē, ka praktiski ikviens Latvijas iedzīvotājas ar regulāriem ienākumiem un pozitīvu kredītvēsturi var aizņemties ar 0% uz 30 dienām pat vairākas reizes. Nebanku kreditoru vidū šķiet par normu jau ir kļuvis mēģinājums piesaistīt klientus ar īpaši izdevīgiem nosacījumiem. Nopelnīts tiek aizdodot naudu atkārtoti vai uz aizmāršīgo rēķina, jo par kredīta pagarināšanu ir jāmaksā samērā augsta summa. Piemēram, naudas aizdevuma atmaksas termiņa pagarināšana uz 1 mēnesi var izmaksāt, līdz pat 30% no neatmaksātā parāda summas.

Lai izvairītos no nepatīkamiem pārsteigumiem, ir vērts pievērst īpašu uzmanību kredītu salīdzināšanai. Viens no faktoriem, ko daudzi aizmirst ir tieši maksa par kredīta termiņa pagarināšanu. Pat, ja visi citi nosacījumi ir vienādi, šis faktors var atšķirties vairākas reizes. Aizņemieties atbildīgi. Izvērtējiet savu maksātspēju ļoti rūpīgi.